#sailitliveitloveit

RS FEVA NM 02 - foto Hans Erik Lindbom
RS FEVA SPRINT Larvik 02, foto Tilo Pfleger
DSC_3564
RS FEVA NM 03 - foto Hans Erik Lindbom
RS FEVA NM 05 - foto Hans Erik Lindbom
RS FEVA SPRINT Larvik 01, foto Tilo Pfleger
RS FEVA SPRINT Larvik 03, foto Tilo Pfleger
RS FEVA NM 01 - foto Hans Erik Lindbom
DSC_3668
9F4B0F65-2ABA-4A8F-AC3E-F48579A115DD_1_102_a
RS FEVA SPRINT Gjøvik 01, foto Tilo Pfleger
RS FEVA NM 04 - foto Hans Erik Lindbom
77CFDDEF-8626-4C99-AB29-ED90AD37A86F_1_102_a
RS FEVA SPRINT Larvik 04, foto Tilo Pfleger
DSC_3594
RS FEVA SPRINT Larvik 05, foto Tilo Pfleger

SISTE NYTT FRA KLASSEKLUBBEN

RS FEVA NM FRA 14. TIL 16. AUGUST i MOSS - MELD DEG PÅ!

RS FEVA NM avholdes i MOSS 14.til 16. august og er en del av Stor-NM med mange av Norges jolleklasser.

Her bør du virkelig være med!


Det blir artig med så mange båter på sjøen og vil være svært gøy å seile i en stor Feva flåte på eget baneområde.

Fredag legges opp til «Tune Up» seilas med RS Feva klassetrener. NM seilaser avholdes lørdag og søndag. Moss SF tilbyr overnatting for de som vil.


Ikke nøl og meld deg på så tidlig som mulig! Ordinær påmeldingsfrist er 05. august.

TREDJE SPRINT HOS GJØVIK SF - 29./30. AUGUST - BLI MED!

Årets tredje Sprint avholdes hos Gjøvik SF 29.-30. august på Mjøsa.


Etter en flott Sprint i Gjøvik 2024 gleder Feva klassen seg til å seile på Norges største innsjø igjen.

Gjøvik SF har bygget nytt klubbhus og har allerede planlagt et flott flott arrangement for oss i RS Feva seilere.


Her bør du absolutt være med, helt likt om du er en erfaren Feva seiler eller har startet med Feva seiling i år! Dette blir en fantastisk RS FEVA seilertreff!


Sjekk ut den nydelige invitasjonen fra Gjøvik SF og melde deg på!

 FØRSTE SPRINT PÅ VESTLANDET - BERGEN SF 13./14. JUNI 2026

Bergen SF har avholdt Norges første RS FEVA SPRINT på Vestlandet!


Det var en artig RS Feva Sprint hos Bergen SF med 6 deltagende båter, mye seilglede og gøy på sjøen, i Bergen by og rundt arrangement.


RS Feva klassen takker Bergen SF for et veldig flott og svært vellykket arrangement. Tusen takk for all innsats og sjel dere har lagt inn i det!

VELLYKKET FØRSTE SPRINT HOS  ASKER SF  - 09./10. MAI 2026

Årets første Sprint er seilt ut!

Asker Seilforening arrangerte en veldig flott RS FEVA SPRINT helgen 09./10. mai hvor 16 deltagende seilere konkurrerte i 4 båter og seilte ut 9 flights.


Det var god stemning på brygga, blide seilere i båtene og mye latter i byttebåtene hele helgen. Iens Ludvig Høst var en god dommer og klassetrenere Storm og Espen delte mange tips med seilerne begge dager. Vindforholdene var utfordrende lørdag, mens søndag koste seg alle i flott seilvær.


Takk til alle for et veldig fint arrangement med en finfin Feva gjeng! Tusen takk for alt fantastisk og flott innsats av alle frivillige i Asker Seilforening rundt Frode og Valborg.



Sjekk bildealbum og resultater fra helgen.

STORM KOPPERUD ER RS FEVA KLASSETRENER 2026

Hei,

Jeg er 18 år og går siste året på videregående skole i Moss. Jeg har seilt optimist siden jeg var 12 år for Moss seilforening og har blant annet vært med på VM i Garda og Tyrkia. Etter optimist karrieren byttet jeg til 29er og seilte det fram til 2024. Jeg opplevde stor glede av å seile sammen med en annen og å kunne dele opp- og nedturer. Philip og jeg ble norgesmestere to år på rad og var med i VM i blant annet Brasil som var veldig kult.


Jeg gleder meg masse til å kunne komme tilbake til en raskere to-manns båt med tre seil og hvor kommunikasjon er viktig. Det å kunne fungere bra som et team og lære seg å håndtere vanskelige situasjoner sammen, er viktig læring. En av mine ambisjoner som klassetrener er å vise hvor viktig det er med godt samarbeid og kommunikasjon med makkeren sin. Et godt samarbeid starter med forberedelsene man gjør sammen på land. Et godt samarbeid er et viktig fundament for at temaet skal lære seg de tekniske ferdighetene som er nødvendig for en to-manns båt. Mitt fokus vil også være en hyggelig klasse miljø hvor terskelen er lav for å stille spørsmål om hva som helst. 


Vi sees snart. Jeg gelder meg!

Seilserhilsen Storm

TAKK FOR 2025, NY FEVA SESONG 2026 I SIKTE

Vi i RS Feva klasseklubb hadde et fantastisk år 2025 med mange flott prestasjoner på vannet og et fabelaktig seilmiljø med mye vennskap, smil og latter året rundt.

Noen impresjoner av sesongen finner du her.

Ta en kikk på Marina sine treningstips hvis det frister med en liten økt og trim i løpet av vinteren. Det er godt å være forberedt til sesongstart i 2026.

En ny og spennende RS FEVA seilsesong 2026 er i sikte.

Årshjulet er lagt ut, her der det bare å sjekke terminlisten og holdt av datoene.

Et av neste årets høydepunkter blir helt sikker RS Games med RS Feva VM i Travermünde (Tyskland). En første smakebit finner du her, husk å sette av datoen.